Navrhářinteriéru.cz

NÁVRHY INTERIÉRŮ
REALIZACE
3D NÁVRHY

designer@navrharinterieru.cz
+420 605 408 723


NÁVRHY ŠATEN / NÁVRHY PŘEDSÍNÍ / NÁVRHY CHODEB

Hledané výrazy : Návrhy šaten | Návrhy předsíní | Návrhy vestavěných skříní | Návrhy chodeb

Šatny nejsou jen trendem poslední doby. Komfortněji vybavené domy a byty jimi disponují už několik let. Velikosti a možnosti bytu však zavedení šaten mnohdy nedovolují, proto se bytoví architekti snaží vymyslet levnější a praktičtější varianty pro každou domácnost.

Vestavěné šatní skříně

V posledních letech se u nás staly velice oblíbenou variantou vestavěné šatníkové skříně, které zakrývají celé stěny místnosti. Ideální možností pro malé byty jsou pak skříně se zrcadly, které místnost prosvětlí a opticky zvětší. Čelní plocha vestavných skříní totiž už dávno nemusí být kompaktně dřevěná. Pokud neholdujete sklu, dobře vypadá i výplet z dýhových pásků. Trh s nábytkem je natolik široký, že se zákazník vůbec nemusí obávat, že by nenašel to, co hledá. Návrhář dokáže navrhnout skříň na míru podle možností vašeho bytu, využít zkosení, výklenků, nabídnou individuální vnitřní uspořádání.

Šatny jsou u západoevropských bytů a domů považovány za standard. U nás jsou ale stále ještě luxusem, kterého se obáváme. Architekti však doporučují: pokud teprve budete vynakládat úsilí na zařízení a vybavení bytu a máte možnost mluvit do otevřeného projektu, na šatně trvejte. Vnitřní vybavení šatny by mělo odpovídat především vašim potřebám. Nezapomínejte, že i ty se ale po čase mohou změnit, proto by šatna měla být hlavně variabilní. Využijte mnoho posuvných a otočných věšáků, které vám umožní jednoduchý přístup k věcem, které chcete. Upravené vysoké komínky s tričky jsou sice úhledné, ale může se stát, že se vám celá kupka zhroutí, když zatoužíte po tričku umístěném v její spodní části. Účelně navržená šatna by tomu měla předejít. Zapomenout byste neměli ani na věšáky pro kravaty, pásky a šátky. Uzavřená šatna by pak měla disponovat kvalitním osvětlením a také důležitým větráním.

Nejvhodnějšími materiály pro šatnu jsou samozřejmě dřevo, ratan a kov. Současný trend však nabízí i alternativní materiály jako jsou papírové či plastové krabice. Ty umožňují kvalitní a praktické uložení věcí, a také dokáží skvěle dotvořit design šatny. Než se do instalace šatny pustíte, myslete na to, že by vám měla usnadnit život a práci. Ideální proto bude, když spodní skříňky umístíte mírně nad zem tak, aby se pod nimi dalo vyluxovat. Špíně a prachu bychom se totiž měli v šatně obloukem vyhnout. Nezapomínejte ani na pravidelné větrání a nějakou ochranu proti molům. Pokud se rozhodnete využívat i míst, kam už nedosáhnete, měli byste mít vždy po ruce stabilní schůdky. Předsíň je prostor v domě nebo bytě, který se nachází hned za vstupními dveřmi a z něhož se vstupuje do dalších místností. V předsíni se obvykle nachází věšák, na nějž se při vstupu odkládá svrchní oděv (kabát nebo bunda), popřípadě také botník nebo i jiný nábytek.

NÁVRHY INTERIÉRŮ bytový architekt | nábytkový designer | realizace interiérů
PRO INSPIRACI DOPORUČUJI

bydleni.idnes.cz
server o ideálním bydlení
iprima.cz/jsss
praktické řešení interiérů
ceskatelevize.cz/bydlenijehra
návrhářské a projektové práce
bydleni.cz
návrhy interiérů